Endüstriyel Mekanik

Proje

Fabrika (endüstriyel) mekanik tesisat proje ve hesaplamaları

İmalat ve Montaj

Fabrika (mekanik) tesisatları malzemeli ya da malzemesiz imalat ve montaj hizmetleri

Bakım ve Onarım

Endüstriyel tesisatların anlık ya da periyodik bakım

Havalandırma Sistemleri

Fabrika havalandırma sistemleri genellikle yüksek basınç kaybı göz önünde bulundurularak seçilen havalandırma fanları ile yapılır. Diğer mekan havalandırmasından fabrika havalandırmasını ayıran en önemli faktör uzun ve geniş havalandırma hatlarının bulunmasıdır. Bir diğer faktör ise yüksek mesafeden kirli havanın dışarı atılması ve taze havanın içeriye aktarılmasıdır. Bu nedenle fabrika havalandırmalarında uygulanacak tertibatın hesabının iyi yapılması gerekmektedir.

Yangın Sistemleri Tahliye Planı

Yangın tahliye projeleri, toplam kapalı kullanım alanı 2000 m2'den büyük imalathane, atölye, depo, otel, motel, sağlık, toplanma ve eğitim binalarında, binaya ait yangın tahliye projeleri, bina girişinde ve yangın sırasında itfaiyenin kolaylıkla ulaşabileceği bir yerde bulundurulur. Bu projelerde binanın kaçış yolları, yangın merdivenleri, varsa itfaiye asansörleri, yangın dolapları, itfaiye su verme ağızları, yangın pompaları ile jeneratörün yeri işaretlenir.

Isıtma Sistemleri

Geniş ve yüksek tavanlı mahalleri klasik sistemlerle isitmak (kazan, kombi, hava apareyi vb.) gerek ilk yatırım maliyeti, gerekse işletme ve enerji maliyetleri açısından fazladır. Montaj süresi, işletme kolaylığı ve verimlilik açısından da çeşitli dezavantajları barındıran klasik sistemler, günümüz ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamamakta bu noktada modern endüstriyel isitma yöntemleri devreye girmektedir.

Doğalgaz Tesisatı

Endüstriyel sanayi tesislerinde, kimya/petrokimya tesisleri ve enerji üretim tesisleri için, endüstriyel tesisat borulama yapmaktadır. Kullanılacak akışkana uygun özel çözümler üreterek, paslanmaz çelik, alaşımlı çelik, karbon çeliği, yüksek alaşımlı çelik boru malzeme seçimine uygun proje ve imalatları yapmaktadır.

Endüstriyel Filtreleem Sulu Baca

Duman gazı yıkama ve filtreleme sistemleri, özellikle kömür veya fuel oil gibi yüksek kükürt oranlı yakıtlar kullanan kazanların bacaya verilen duman gazları içerisinde bulunabilecek kül, kurum vb. partiküller ile çevre sağlığına zararlı kükürt dioksitin tutulması ve ayrılmasını sağlamak amacıyla kullanılırlar.

Jet Cap Bacalar

Jet Cap olarak adlandinian baca veya egzoz şapkalanı, baca ağzından ve/veya havalandırma düzenekleriyle açığa çıkan atık gazlarını çevre yönetmeliklerine uygun olarak düşey (dikey) eksende atmosfere hızlı ve basınçlı bir şekilde atılmasını sağlayan bir baca-havalandırma-egzoz ekipmanıdır.
Sülüntepe, Pendik/İstanbul
info@sutekenerji.com
+90 216 755 54 95

Bize Ulaşın